- In stock.
OVEN H6 ID2P5B3ECTB HAIER
OVEN H6 ID2P5B3ECTB HAIER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | H6 ID2P5B3ECTB |
| Width | 595 cm, 568 mm. |
| Depth | 568 cm |
| Height | 595 cm, 595 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 36 kg, 37.51 kg. |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A++ |
| Power | 3300W |
| Oven type | Power plant |
| Electric oven ignition | No |
| Oven capacity | 78 liters |
| Number of oven door panes | 3 |
| Maximum oven temperature | 300°C |
| Number of oven functions | 14 |
| Oven functions | Hot air (Multi-level);Grill;Super grill;Pizza;Defrost;ECO;AirFry;Timer;Fast heat-up;Meat thermometer;Wi-Fi control |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | ActiveClean |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Sensory, Electronic |
| Telescopic rails | None |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Connection cable | Yes |
| Cable plug | Yes |
| Thermometer for cooking | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Built-in oven with Wi-Fi control via the hOn app |
| Length | 595 mm. |
| Country of manufacture | CN |