- In stock.
OVEN H6 ID25G3YTB HAIER
OVEN H6 ID25G3YTB HAIER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | H6 ID25G3YTB |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 56.8 cm |
| Height | 59.5 cm, 595 mm. |
| Color | Black color |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A++ |
| Power | 970W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 78 liters |
| Number of oven door panes | 3 |
| Maximum oven temperature | 240 °C |
| Number of oven functions | 6 |
| Oven functions | Air fry function with additional baking dish |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | No |
| Convection | No |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Pyrolysis self-cleaning system |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Sensory, Smartphone |
| Telescopic rails | Level 1 |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 2 |
| Connection cable | Yes |
| Cable plug | No |
| Thermometer for cooking | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 40.89 kg. |
| Length | 568 mm. |
| Country of manufacture | TR |