- In stock
Oven ELECTROLUX LVL8E09Z
Oven ELECTROLUX LVL8E09Z
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Power type | Electric |
| Oven type | Compact |
| Oven cleaning technology | Well, No |
| Steam type | No |
| Color | Black |
| Management | Touch control with text display |
| Control panel | Glass |
| Automatic cooking programs | 131 |
| Standard heating functions | 10 |
| Microwave function | Yes |
| Telescopic rails | No |
| Meat thermometer | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Soft door closing | No |
| Child lock | Yes |
| Door opening direction | Regular |
| Snooze function | Beginnings |
| Rapid heat-up function | Yes |
| Convection | Yes |
| Capacity | 44 liters |
| Standardized height | 45 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Height | 45.5 cm |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 56.7 cm |
| Microwave power | 1000.0 W |
| Grill power | 1900.0 W |