- In stock
Oven ELECTROLUX EOF3F00X
Oven ELECTROLUX EOF3F00X
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Power type | Electric |
| Oven type | Independent |
| Oven cleaning technology | Water + catalytic walls, Aqua clean + catalytic liners |
| Steam type | No |
| Color | Stainless steel |
| Management | Non-pushable knobs |
| Control panel | Metal |
| Additional information | No |
| Automatic cooking programs | None |
| Standard heating functions | 8 |
| Microwave function | No |
| Telescopic rails | No |
| Meat thermometer | No |
| Soft door closing | No |
| Child lock | No |
| Door opening direction | Regular |
| Number of oven door panes | 2 |
| Rapid heat-up function | No |
| Convection | Yes |
| Capacity | 72 liters |
| Energy efficiency class | A |
| Standardized height | 60cm |
| Standardized width | 60cm |
| Wi-Fi | No |
| Height | 59.4 cm |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 54.8 cm |