- In stock.
Oven Beko BBIM12300XD
Oven Beko BBIM12300XD



Oven Beko BBIM12300XD
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BBIM12300XD |
| Width | 59.4 cm, 660 mm. |
| Depth | 56.7 cm |
| Height | 59.5 cm, 655 mm. |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 28.7 kg, 31.2 kg. |
| Housing material | Stainless steel |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 2600W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 72 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven functions | 8 |
| Oven functions | DefrostingConvectionTraditional baking3D bakingElectric grillThermocirculation with oval heaterSmall grill + convectionSteam cleaningBottom heating |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | No |
| Cleaning type | Steam cleaning |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical |
| Number of baking trays | 1 |
| Child safety feature | No |
| Number of grilles | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | TR |