- In stock.
Oven Beko BBCM13300X
Oven Beko BBCM13300X
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BBCM13300X |
| Width | 59.4 cm, 660 mm. |
| Depth | 56.7 cm |
| Height | 45.5 cm, 515 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 27.9 kg, 30 kg. |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 2400W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 48 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven functions | 8 |
| Oven functions | Convection baking, traditional baking, baking with fan, bottom heating, fan heating, electric grill, bottom grill with fan, defrost function, 3D cooking |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Steam cleaning |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical |
| Number of baking trays | 1 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Thermometer for cooking | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | TR |