OVEN BCBIS17300KSBMPS BEKO
OVEN BCBIS17300KSBMPS BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BCBIS17300KSBMPS |
| Width | 59.4 cm, 594 mm. |
| Depth | 56.7 cm |
| Height | 59.5 cm, 595 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 36.04 kg, 37.04 kg. |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 3300W |
| Oven type | Power plant |
| Electric oven ignition | No |
| Oven capacity | 72 liters |
| Number of oven door panes | 4 |
| Maximum oven temperature | 280 °C |
| Number of oven functions | 9 |
| Oven functions | Keep warm, pizza baking, pyrolytic self-cleaning, eco fan heating, 3D cooking, fan heating, grill |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Pyrolysis self-cleaning system |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Sensory, Electronic |
| Telescopic rails | Level 1 |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Connection cable | Yes |
| Thermometer for cooking | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 567 mm. |
| Country of manufacture | TR |