OVEN BCBIS17300KSBCS BEKO
OVEN BCBIS17300KSBCS BEKO
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BCBIS17300KSBCS |
| Width | 56.7 cm, 594 mm. |
| Depth | 59.4 cm |
| Height | 59.5 cm, 595 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 33.1 kg, 35,423 kg. |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A+ |
| Power | 3300W |
| Oven type | Steam, Electric |
| Oven capacity | 72 liters |
| Number of oven door panes | 3 |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven functions | 9 |
| Oven functions | Steam cooking, Conventional cooking, Bottom heating with convection, 3D cooking, Defrost function, Catalytic side walls, Cooling fan, Ring heating element, Oven with defrost function, Pizza baking, Soft closing, Steam cooking, Electric grill, Eco ring heating element |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Steam cleaning |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical |
| Telescopic rails | 2 levels |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Thermometer for cooking | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 567 mm. |
| Country of manufacture | TR |