- In stock
MPM-63-BO-12 built-in electric oven black
MPM-63-BO-12 built-in electric oven black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cool door | Yes |
| Door cooling fan | Yes |
| Interior light | Yes |
| Oven net capacity | 66 L |
| Appliance placement | Built-in |
| Convection cooking | Yes |
| Removable door glass | Yes |
| Number of auto cooking programs | 3 |
| Adjustable temperature | Yes |
| Product colour | Black |
| Energy efficiency class (old) | A |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 2000 W |
| Height | 595 mm |
| Weight | 32 kg |
| Depth | 610 mm |
| Width | 595 mm |
| Tray | Yes |
| Warnings | The product heats up during use - risk of burns., Do not use in damp areas - risk of electric shock., The product requires connection to a properly installed and earthed electrical outlet. |