MPM-45-BO-20 roaster oven
MPM-45-BO-20 roaster oven
MPM-45-BO-20 roaster oven
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Appliance placement | Built-in |
| Number of auto cooking programs | 7 |
| Adjustable temperature | Yes |
| Product colour | Black |
| Door cooling fan | Yes |
| Convection cooking | Yes |
| Removable door glass | Yes |
| Energy efficiency class (old) | A |
| Power | 1900 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 450 mm |
| Depth | 566 mm |
| Height | 595 mm |
| Tray | Yes |
| Warnings | The product heats up during use - risk of burns., Do not use in damp areas - risk of electric shock., The product requires connection to a properly installed and earthed electrical outlet. |