- In stock.
BUILT-IN OVEN WOI4S8PM2SBA WHIRPOOL
BUILT-IN OVEN WOI4S8PM2SBA WHIRPOOL
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WOI4S8PM2SBA |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 56.4 cm |
| Height | 59.7 cm, 597 mm. |
| Color | Black color |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A+ |
| Power | 3450W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 73 liters |
| Number of oven door panes | 4 |
| Maximum oven temperature | 310 °C |
| Number of oven functions | 11 |
| Oven functions | "6TH Sense", "Cook4", "Ready2Cook", "Turbo grill", Baking function, Proving, Fast preheating, High Heat Pizza, Steam+, Airfry, FlexiClean |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Pyrolysis self-cleaning system |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Electronic |
| Telescopic rails | 2 levels |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Thermometer for cooking | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 40.4 kg. |
| Length | 564 mm. |
| Country of manufacture | IT |