- In stock.
Built-in oven Gorenje Advanced Line BSA6747A04BGWI
Built-in oven Gorenje Advanced Line BSA6747A04BGWI
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Collection | Advanced Line |
| Model | BSA6747A04BGWI |
| Width | 59.5 cm, 620mm. |
| Depth | 56.4 cm |
| Height | 59.5 cm, 660 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 32.3 kg, 34,013 kg. |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A+ |
| Power | 3500W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 77 liters |
| Number of oven door panes | 3 |
| Maximum oven temperature | 300°C |
| Number of oven functions | 23 |
| Oven functions | Fast heating, Ring heater, Lower heater with ring heater and fan, Upper heater with ring heater and fan, Small infrared grill function with ring heater, Turbo baking, Large infrared heater, Lower and upper heaters, Gentle baking, Lower and upper heaters with fan, Large infrared heater with fan, Large infrared heater with lower heater, Small infrared grill function with lower heater and fan, Cooking frozen products, Pizza function, Gentle baking (or "Gentle mode"), AirFry+ - Air frying+, Cleaning, Defrosting, Reheating, Plate warming, Sabbath mode, SteamAssist - Steam assistance |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Aqua Clean |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Telescopic rails | 2 levels |
| Number of baking trays | 3 |
| Child safety feature | No |
| Number of grilles | 1 |
| Thermometer for cooking | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 675 mm. |
| Country of manufacture | SI |