- In stock
Built-in oven Gorenje Advanced Line BPSA6747A08BG
Built-in oven Gorenje Advanced Line BPSA6747A08BG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | BPSA6747A08BG |
| Width | 59.5 cm, 620mm. |
| Depth | 56.4 cm |
| Height | 59.5 cm, 660 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 35.2 kg, 37.169 kg. |
| Housing material | Stainless steel |
| Energy efficiency class | A+ |
| Power | 3500W |
| Oven type | Power plant |
| Electric oven ignition | Yes |
| Oven capacity | 77 liters |
| Number of oven door panes | 4 |
| Maximum oven temperature | 300°C |
| Number of oven functions | 22 |
| Oven functions | FastPreheat, Hot air, Bottom heating with hot air (Pizza function), Top heater with circular heater and fan, Small infrared grill with circular heater, TurboBake, Large infrared heater, Bottom and top heater, LightBake, Hot air, Large infrared heater with fan, Large infrared heater with bottom heater, Small infrared grill with bottom heater and fan, FrozenBake, Pizza function, GentleBake, AirFry+, AquaClean, Defrost, Reheating, WarmPlate, Sabbath mode, SteamAssist |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Convection | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Pyrolysis self-cleaning system |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Electronic |
| Telescopic rails | 2 levels |
| Number of baking trays | 3 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Thermometer for cooking | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 675 mm. |
| Country of manufacture | SI |