- In stock
Built-in oven Beko BBIS17300BCS
Built-in oven Beko BBIS17300BCS
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Collection | - |
| Model | BBIS17300BCS |
| Width | 59.4 cm, 660 mm. |
| Depth | 56.7 cm |
| Height | 59.5 cm, 655 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 29.6 kg, 32.08 kg. |
| Housing material | Metal |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 3300W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 72 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven functions | 12 |
| Oven functions | Defrosting, Convection, Conventional cooking, Pizza, 3D cooking, Electric grill, Thermocirculation with oval heater, Hot air grill, Keeping warm, Bottom heating |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Catalytic self-cleaning system |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Telescopic rails | Level 1 |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Thermometer for cooking | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | TR |