- In stock
Tapo Mini Smart Wi-Fi Socket, Energy Monitoring
Tapo Mini Smart Wi-Fi Socket, Energy Monitoring
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Certification | CE, RoHS |
| On/off switch | Yes |
| Placement supported | Indoor |
| LED indicators | Status, Power |
| Product colour | White |
| Best uses | Home |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Maximum current | 10 A |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| Maximum input power | 2990 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Depth | 40 mm |
| Height | 51 mm |
| Width | 72 mm |
| Operated via Android devices | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Operated via iPhone/iPad | Yes |
| Remotely operated | Yes |
| Number of smart plugs | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Frequency | 2400 MHz |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11b, 802.11g |
| Wi-Fi | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Wireless technology | Bluetooth / Wi-Fi |