POE SWITCH Reolink RLA-PS1 Black
POE SWITCH Reolink RLA-PS1 Black
POE SWITCH Reolink RLA-PS1 Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Power requirements | 52V 2,3A 120W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Maximum power/port | 30W |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Weight | 457.9 g |
| Depth | 106.6 mm |
| Height | 25.6 mm |
| Width | 189.6 mm |
| Video input channels | 8 channels |
| Return link port | 2*100/1000Mbps |
| PoE Port | 8*10/100Mbps |
| PoE protocol | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Warnings | Ensure the unit is adequately ventilated during operation., Do not open the case or try to repair it yourself., The product is not suitable for disposal in the regular waste bin. Take your used electronic equipment to a recycling centre in accordance with local regulations. |