MERCUSYS 5-Port 10/100/1,000 Mbps Desktop Switch
MERCUSYS 5-Port 10/100/1,000 Mbps Desktop Switch
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Rack mounting | No |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Activity, Power |
| Stackable | No |
| Input voltage | 5 V |
| Power supply included | Yes |
| Power source | DC |
| Input current | 0.6 A |
| Switch type | Unmanaged |
| Width | 105 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 24.9 mm |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3x, IEEE 802.3u |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |