Lanberg Switch rack 19" POE+ 16x 100MB /2X COMBO GIGABIT ETHERNET 150W
Lanberg Switch rack 19" POE+ 16x 100MB /2X COMBO GIGABIT ETHERNET 150W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | FCC, CE |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | Yes |
| Housing material | Metal |
| LED indicators | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Switch type | Unmanaged |
| Height | 45 mm |
| Width | 320 mm |
| Depth | 208 mm |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Networking standards | IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3i, IEEE 802.3af |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 16 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Combo SFP ports quantity | 2 |
| MAC address table | 16000 entries |
| Switching capacity | 7.2 Gbit/s |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 16 |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 150 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |