-
−2%
Esperanza ENS105 6-port Poe Switch 10/100 60W
Esperanza ENS105 6-port Poe Switch 10/100 60W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Regulatory Approvals | CE, RoHS |
| Power consumption (standby) | 2 W |
| Power consumption (max) | 60 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Depth | 195 mm |
| Width | 135 mm |
| Height | 40 mm |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3x, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3 af/at, IEEE 802.3i |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| Cabling technology | 10/100Base-T |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 6 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Forwarding rate | 0.89 Mpps |
| Switching capacity | 1.2 Gbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 4 |