CUDY AP1300 WALL Access Point
CUDY AP1300 WALL Access Point
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Channel bandwidth | 80 MHz |
| Maximum outdoor range | 80 m |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| MIMO | Yes |
| PoE standard | IEEE 802.3af/at |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Reset button | Yes |
| Product colour | White |
| Placement | Wall |
| Output voltage | 48 V |
| Power consumption (max) | 12 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Service Set Identifier (SSID) features | Multiple SSIDs |
| Security algorithms | WPA2, WPA, WPA3 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Depth | 27.6 mm |
| Height | 143 mm |
| Width | 86 mm |
| Weight | 261,2 g |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 16 MB |
| Processor frequency | 880 MHz |
| Mounting kit | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Regulatory Approvals | CE, FCC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 5 |
| Antennas quantity | 2 |
| Antenna type | Internal |