- In stock.
TP-LINK TL-SF1008D 8-port
TP-LINK TL-SF1008D 8-port



TP-LINK TL-SF1008D 8-port
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TP-LINK, TP-Link |
| Model | SF1008D |
| Hub type | Unmanaged |
| Depth | 87 mm |
| Width | 140mm, 65 mm. |
| Height | 100mm, 165 mm. |
| Weight | 254 g, 0.3 kg. |
| Color | White, Grey |
| Housing material | Plastic |
| Network standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Network (LAN) connection speed | 10/100Mbps |
| Number of Base T connectors | 8 |
| Voltage | 220 - 220V |
| Operating humidity | 10 - 90% |
| Storage temperature | -40 - 70°C |
| Storage humidity | 5 - 90% |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 200 mm. |
| Country of manufacture | CN |