- In stock
Wireless gaming mouse Trust GXT 929 HELOX, black
Wireless gaming mouse Trust GXT 929 HELOX, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | GXT 929 HELOX |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | USB |
| Mouse type | For games |
| Connector type | Wireless USB |
| Sensitivity (DPI) | 800 - 4800 |
| Number of buttons | 6 |
| Light source | LED |
| Features | None |
| Cable length | 1 year |
| Length | 12.5 mm, 180 mm. |
| Width | 6.4 mm, 45 mm. |
| Height | 3.8 mm, 145 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.147 kg. |
| Country of manufacture | CN |