- In stock
Titanum TM116E Wireless 3D mouse 2.4GHZ Black / Red
Titanum TM116E Wireless 3D mouse 2.4GHZ Black / Red
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monotone |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomic design | Yes |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Length | 97 mm |
| Height | 33 mm |
| Width | 55 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 98, Yes, Windows Vista, Windows NT, Windows XP, Windows 2000, Windows ME |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | RF Wireless |
| Maximum operating distance | 10 m |
| Illumination LED | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Frequency band | 2.4 GHz |