NATEC MOUSE PIGEON 2 4000DPI BLACK
NATEC MOUSE PIGEON 2 4000DPI BLACK













NATEC MOUSE PIGEON 2 4000DPI BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monotone |
| Product colour | Black |
| Weight | 82 g |
| Depth | 110 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 72 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows 11, Windows 8 |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | USB |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 6 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Backlight | Yes |
| Scrolling directions | Vertical |
| Programmable buttons | Yes |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Connectivity technology | Wired |
| Number of programmable (macro) keys | 5 |
| Recommended usage | Universal |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Plug and Play | Yes |
| Cord length | 1.8 m |