Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Reliable optical mouse with USB connection
| Summary | Trust 24657. Form factor: Ambidextrous. Movement detection technology: Optical, Device interface: USB Type-A, Movement resolution: 1200 DPI, Buttons type: Pressed buttons, Buttons quantity: 3, Scroll type: Wheel. Power source: Cable. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.trust.com/en/product/24657-wired-mouse |
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.145 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Office |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Ergonomic design | No |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.7 m |
| Customizable weight | No |
| Power source | Cable |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 62 mm |
| Height | 38 mm |
| Weight | 85 g |
| Width | 121 mm |
| Package depth | 42 mm |
| Package height | 169 mm |
| Package weight | 126 g |
| Package width | 128 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Units per Shipping Box | 40 |
| Unit Calculated Volume | 0.001038 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.138 kg |