- In stock.
MOUSE GAMING GENESIS ZIRCON 500 BLACK
MOUSE GAMING GENESIS ZIRCON 500 BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GENESIS, Genesis |
| Model | Zircon 500 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wireless - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | RF technology |
| Sensitivity (DPI) | 200 - 10000 |
| Number of buttons | 6 |
| Maximum operating range | 10 years |
| Light source | Laser |
| Backlight | No |
| Features | Horizontal scrolling |
| Cable length | 1.6 m |
| Length | 119mm, 175 mm. |
| Width | 62 mm, 115 mm. |
| Height | 38mm, 55 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | 300mAh |
| Weight | 0.225 kg. |
| Country of manufacture | CN |