-
−2%
Logitech B110 Silent
Logitech B110 Silent
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Cable |
| Width | 61.7 mm |
| Height | 113 mm |
| Depth | 38.4 mm |
| Weight | 85 g |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 11, Windows 8, Windows 10 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.5 Leopard |
| User guide | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Scrolling directions | Vertical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Cable length | 1.8 m |
| Plug and Play | Yes |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |