Lenovo ThinkBook mouse Office Ambidextrous Bluetooth Optical 2400 DPI
Lenovo ThinkBook mouse Office Ambidextrous Bluetooth Optical 2400 DPI
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Grey |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Form factor | Ambidextrous |
| Service life of battery | 12 month(s) |
| Power source | Batteries |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Height | 29 mm |
| Width | 107 mm |
| Depth | 58 mm |
| Weight | 61 g |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Home x64, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Home, Windows 10, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Education, Windows 10 Pro x64 |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Purpose | Office |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | Bluetooth |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |