- New
The DELL KM7321W keyboard features RF wireless and Bluetooth connectivity, a full-size QWERTY layout, and 12 programmable hotkeys. The bundled mouse features 7 buttons, optical motion detection, and 1600 DPI resolution.
The DELL KM7321W keyboard features RF wireless and Bluetooth connectivity, a full-size QWERTY layout, and 12 programmable hotkeys. The bundled mouse features 7 buttons, optical motion detection, and 1600 DPI resolution.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
The DELL KM7321W keyboard features RF wireless and Bluetooth connectivity, a full-size QWERTY layout, and 12 programmable hotkeys. The bundled mouse features 7 buttons, optical motion detection, and 1600 DPI resolution.
Design | |
|---|---|
| Surface color | Monotonous |
| Keyboard style | Straight |
| Product color | Grey, Titanium |
| Wrist support | None |
Power supply | |
| Number of batteries (for keyboard) | 2 |
| Power supply type | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
Weight and dimensions | |
| Mouse weight | 84 grams |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 69.7 x 114.5 x 41.6 mm |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 433.3 x 121.5 x 28.36 mm |
| Keyboard weight | 561 grams |
System requirements | |
| Supported operating systems | Linux, Windows, Mac, Chrome, Android |
Packaging details | |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
Mouse | |
| Mouse included | Yes |
| Number of buttons | 7 |
| Scroll type | Wheel |
| Motion detection technology | Optical |
| Scrolling directions | Vertical |
| Button type | Push buttons |
| Scrolling | Yes |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Motion resolution | 1600DPI |
| Mouse battery type | AA |
Keyboard | |
| Programmable hotkeys | Yes |
| Device interface | RF wireless + Bluetooth |
| Keyboard shape | Full size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | US International |
| Accelerator keys | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Recommended use | Office |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Number of hotkeys | 12 |