- In stock
-
−2%
HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless Black
HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | HyperX |
| Weight | 0.25 kg. |
| Depth | 0.1 m. |
| Width | 0.066 m. |
| Height | 0.156 m. |
| Type | Games |
| Quantity of buttons | 6 - 8, 6 |
| Programmable keys | There is |
| Scrolling type | Roller |
| Horizontal scrolling | None |
| Wireless connection | There is |
| Connection type | Radio channel / Bluetooth / USB |
| Type of battery to be used | Battery |
| Type of lighting source | LED |
| Maximum sensor resolution | 1200 - 4999 |
| Sensor resolution | 26000 |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Color | Black |
| Size | Standard |
| Dimensions | 66.8 x 124.3 x 38.2 |
| Polling rate | 1000Hz |
| Switch model | No information |
| Weight adjustment system | None |
| Leg cover | No information |
| Cord length | 1.8m |
| Which hand is it for? | Good |
| Other features | RGB lighting |
| Sensor model | HyperX 26K |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Vertical mouse | No |
| GeneralModel | HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless |