- In stock
HP Wireless Mouse 220
HP Wireless Mouse 220
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Form factor | Ambidextrous |
| HP segment | Home |
| Product colour | Black |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AAA |
| Width | 94.8 mm |
| Weight | 80 g |
| Depth | 57 mm |
| Height | 39.1 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows 8 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Buttons quantity | 2 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Scroll type | Wheel |