- In stock
HP 480 Comfort Bluetooth Mouse
HP 480 Comfort Bluetooth Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/gb-en/product/details/hp-laserjet-m109-m112-printer-series/model/30190476?sku=7MD66F ; https://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c07833318.pdf ; https://h10032.www1.hp.com/ctg/Manua |
| HP segment | Home |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| USB Type-C charging port | No |
| Battery type | AA |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| Weight | 88 g |
| Height | 42.2 mm |
| Width | 120 mm |
| Depth | 69.1 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Warranty card | Yes |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Silent click | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Purpose | Home |
| Device interface | Bluetooth |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 7 |
| Multi-device support | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Works on any surface | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Recommended system requirements | Bluetooth |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545866927, 199764686756, 199764686763, 199485042732, 192545866903, 192545866910, 199764686770, 199764686787, 199764686800, 199251972720 |
| Compliance certificates | CB, EAC, Federal Communications Commission (FCC), BIS, BSMI, RoHS |