-
−5%
HP 435 Multi-Device Wireless Mouse
HP 435 Multi-Device Wireless Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| HP segment | Business |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Battery type | AA |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Height | 40.3 mm |
| Depth | 74.2 mm |
| Weight | 78.2 g |
| Width | 115.4 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Receiver included | Yes |
| User guide | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Number of programmable buttons | 4 |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Buttons quantity | 5 |
| Scroll type | Wheel |
| Wireless range | 10 m |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888793237625 |