- In stock
HP 400 Quiet Wireless Mouse
HP 400 Quiet Wireless Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| HP segment | Home |
| USB Type-C charging port | No |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Weight | 110 g |
| Height | 40 mm |
| Width | 118 mm |
| Depth | 61 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| User guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Buttons quantity | 5 |
| Movement resolution | 6000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Home |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Silent click | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Recommended system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 1080 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1290.1 x 1000 x 1080 mm (50.8 x 39.4 x 42.5") |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642200159 |