- In stock
HP 235 Slim Wireless Mouse
HP 235 Slim Wireless Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Product colour | Black |
| HP segment | Business |
| Form factor | Ambidextrous |
| Service life of battery | 18 month(s) |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Power source | Batteries |
| Height | 36.2 mm |
| Width | 115 mm |
| Weight | 60 g |
| Depth | 63.3 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Warranty card | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Purpose | Office |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | RF Wireless |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Wireless range | 10 m |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642200159 |