HP 200 mouse RF Wireless Optical 1000 DPI Ambidextrous
HP 200 mouse RF Wireless Optical 1000 DPI Ambidextrous
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Gold |
| Form factor | Ambidextrous |
| HP segment | Home |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Power source | Batteries |
| Weight | 78 g |
| Depth | 95 mm |
| Width | 58.5 mm |
| Height | 34 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Professional, Windows 7, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Professional x64 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | RF Wireless |
| Buttons quantity | 2 |
| Scroll type | Wheel |
| Recommended usage | Universal |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Plug and Play | Yes |
| Wireless range | 10 m |