- In stock
Havit MS966WB - gaming wireless mouse, black
Havit MS966WB - gaming wireless mouse, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Pattern |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Cable length | 1.6 m |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB port | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Shooting distance | 10 m |
| Width | 63 mm |
| Weight | 68 g |
| Height | 40 mm |
| Depth | 123 mm |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 7 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Gaming |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Warnings | Do not open the housing to avoid risk of electric shock., Do not expose to water or other liquids., Keep out of the reach of children. |