Gembird MUS-4B-01 mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI
Gembird MUS-4B-01 mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Cable |
| Power consumption | 5 mA |
| Weight | 71 g |
| Width | 65 mm |
| Depth | 99 mm |
| Height | 37 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 7 |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 4 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Cable length | 1.35 m |