- In stock
Gembird MUS-3B-01 mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 1000 DPI
Gembird MUS-3B-01 mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 1000 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Cable |
| Power consumption | 5 mA |
| Height | 37 mm |
| Width | 64 mm |
| Depth | 116 mm |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | USB Type-A |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 3 |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Movement detection technology | Optical |