- In stock
Gaming mouse Trust GXT 923 usb type-a, black
Gaming mouse Trust GXT 923 usb type-a, black



Gaming mouse Trust GXT 923 usb type-a, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | GXT 923 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wireless - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | USB Type-A |
| Sensitivity (DPI) | 7200 - 7200 |
| Number of buttons | 6 |
| Maximum operating range | 10 years |
| Light source | LED |
| Backlight | Yes |
| Length | 142mm, 140 mm. |
| Width | 68mm, 205 mm. |
| Height | 40mm, 45 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.188 kg. |
| Country of manufacture | CN |