- In stock.
Gaming mouse Trust GXT 109 Felox usb 2.0, black
Gaming mouse Trust GXT 109 Felox usb 2.0, black



Gaming mouse Trust GXT 109 Felox usb 2.0, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | GXT 109 Felox |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wired - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | USB 2.0 |
| Sensitivity (DPI) | 200 - 6400 |
| Number of buttons | 6 |
| Backlight | Yes |
| Cable length | 1.5 m |
| Length | 131mm, 140 mm. |
| Width | 70mm, 205 mm. |
| Height | 42mm, 46 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.164 kg. |
| Country of manufacture | CN |