- In stock.
Gaming mouse Steelseries Aerox 9 bluetooth, black
Gaming mouse Steelseries Aerox 9 bluetooth, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | Aerox 9 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wireless - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | Bluetooth |
| Number of buttons | 18 |
| Backlight | Yes |
| Features | Programmable buttons, Changing lighting color |
| Length | 128.8 mm, 124 mm. |
| Width | 62.8 mm, 73 mm. |
| Height | 26.7 mm, 183 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Ergonomic design |
| Weight | 0.391 kg. |
| Country of manufacture | CN |