- In stock.
Gaming mouse Steelseries Aerox 3, black
Gaming mouse Steelseries Aerox 3, black



Gaming mouse Steelseries Aerox 3, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | Aerox 3 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wireless - laser |
| Mouse type | For games |
| Connector type | Wireless USB |
| Sensitivity (DPI) | 18000 - 18000 |
| Number of buttons | 6 |
| Light source | Laser |
| Backlight | Yes |
| Features | None |
| Length | 130mm, 130 mm. |
| Width | 70mm, 70 mm. |
| Height | 45mm, 45 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Modern ergonomic design |
| Weight | 0.202 kg. |
| Country of manufacture | CN |