Gaming mouse Genesis Xenon 220 G2, black
Gaming mouse Genesis Xenon 220 G2, black



Gaming mouse Genesis Xenon 220 G2, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GENESIS, Genesis |
| Model | Xenon 220 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wired - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | USB |
| Sensitivity (DPI) | 500 - 6400 |
| Number of buttons | 7 |
| Light source | LED |
| Backlight | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Width | 77 mm, 200 mm. |
| Height | 40mm, 60 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Ergonomic design. Silent switches |
| Weight | 0.227 kg. |
| Length | 135 mm. |
| Country of manufacture | CN |