Extreme XM110K mouse USB Type-A Optical 1000 DPI Right-hand
Extreme XM110K mouse USB Type-A Optical 1000 DPI Right-hand
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Ergonomic design | Yes |
| USB connector | USB 2.0 |
| Surface coloration | Monotone |
| Illumination | No |
| Rubber grips | No |
| Product colour | Black |
| Vertical design | No |
| Width | 63 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 75 g |
| Cable length | 1.3 m |
| Length | 100 mm |
| Plug and Play | Y |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Built-in memory | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Programmable mouse buttons | No |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Scrolling directions | Vertical |
| Keypad integrated | No |
| Silent click | Yes |
| Multi-device support | No |
| Buttons quantity | 3 |
| Works on any surface | Yes |