Esperanza MX203 Scorpio mouse USB Type-A Optical 2400 DPI Right-hand
Esperanza MX203 Scorpio mouse USB Type-A Optical 2400 DPI Right-hand
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Blue |
| Surface coloration | Image |
| Illumination colour | Blue |
| Illumination | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Weight | 110 g |
| Width | 73 mm |
| Height | 41 mm |
| Length | 130 mm |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows ME, Windows 8.1, Windows Vista, Windows 98, Windows 7, Windows NT, Windows 10, Windows XP |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | USB Type-A |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of movement resolution modes | 4 |
| Button functions | Forward, DPI switch, Back |
| Purpose | Gaming |
| Buttons quantity | 6 |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scroll type | Wheel |
| Cable length | 1.5 m |
| Plug and Play | Yes |
| Cable features | Braided |
| Retractable cable | No |
| Power source | Cable |
| Warnings | The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste., Keep away from sources of heat. |