- In stock.
Computer mouse Trust BASICS 24658, black
Computer mouse Trust BASICS 24658, black



Computer mouse Trust BASICS 24658, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | BASICS 24658 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wireless - optical |
| Mouse type | Standard |
| Sensitivity (DPI) | 800 - 1600 |
| Number of buttons | 4 |
| Maximum operating range | 6 years |
| Backlight | No |
| Length | 9.5 mm, 96 mm. |
| Width | 5.5 mm, 160 mm. |
| Height | 4mm, 42 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.106 kg. |
| Country of manufacture | CN |