- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
Universal mouse and keyboard set with 4000 DPI customizable mouse and 109-key keyboard.
Design | |
|---|---|
| Material | Technopolymer |
| Product color | White |
| Adjustable legs | Yes |
Power | |
| Power source | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
| Mouse battery type | AA |
Weight and dimensions | |
| Keyboard weight | 400g |
| Keyboard dimensions | 433 x 123 x 34 mm |
| Mouse dimensions | 61.96 x 115.32 x 38.8 mm |
| Mouse weight | 65 g |
System requirements | |
| Supported Windows OS | Windows 7-11 |
| Supported Linux OSes | Red Hat, Ubuntu 18.04 LTS |
| Supported Mac OS | Yes |
| Other OS supported | Android, Chrome OS |
Packaging details | |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
Mouse | |
| Motion detection technology | Optical |
| Number of buttons | 3 |
| Motion resolution | 4000DPI |
Keyboard | |
| Keyboard layout | QWERTY US |
| Shortcut keys | Yes |
| Silent keys | Yes |