AULA SC900 Pro Red Mouse
AULA SC900 Pro Red Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Form factor | Right-hand |
| Material | Plastic |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Red |
| Battery capacity | 400 mAh |
| Power source | Bettery/USB |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | Replaceable |
| Depth | 126 mm |
| Weight | 62 g |
| Height | 44 mm |
| Width | 68 mm |
| Receiver included | No |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Device interface | Bluetooth/USB/RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Built-in memory | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Purpose | Gaming |
| Movement resolution | 26000 DPI |
| Buttons durability (million clicks) | 100 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Adjustable polling rate | Yes |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Acceleration (max) | 50 G |
| Mouse tracking speed | 650 ips |