- In stock
-
−1%
ASUS MD100 mouse Ambidextrous RF Wireless + Bluetooth Optical 1600 DPI
ASUS MD100 mouse Ambidextrous RF Wireless + Bluetooth Optical 1600 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Blue |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Batteries |
| Service life of battery | 12 month(s) |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Receiver weight | 1.6 g |
| Width | 60 mm |
| Depth | 107 mm |
| Receiver width | 1.89 cm |
| Receiver height | 4.5 mm |
| Height | 27.8 mm |
| Weight | 56 g |
| Receiver depth | 1.2 cm |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Buttons durability (million clicks) | 10 |
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Wireless range | 10 m |
| Works on any surface | Yes |